top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraLucie Kubíčková

"Nemysli na to", "Jeďte na dovolenou" - co mají tyto rady společného?

Mnoho snažících asi napadne, že se jedná o otřelé rady, které ale vůbec nepomáhají. I když se spousta "odětěných" dušuje, že u nich to opravdu pomohlo. Pojďme to pochopit. O co se jedná?


Zvyšování vibrací

Společný jmenovatel těchto úkonů je zvýšení vlastních vibrací. Pokusím se vysvětlit, co tím mám na mysli. Každá věc má nějakou vibraci, frekvenci, která je i měřitelná. Ale o nějaké měření nám nejde. Také každý člověk je nějak naladěn, což odpovídá nějaké vibraci.


Upozornění: Prosím, můžete to brát doslova anebo jen jako vhodný obraz či příměr, možná jen jako inspiraci pro pochopení podstaty - nemusíte na to věřit, jde o myšlenku.


Pokud je člověk v depresi, má nižší vibrace než třeba člověk zamilovaný. Čím vyšší vibrace, tím líp. Tím se nám víc daří, tím jsme zdravější, veselejší, nedrží se u nás viry a nemoci. (Proto strach a stres výrazně zvyšují pravděpodobnost, že něco chytneme a pro naše zdraví je to velký špatný.) I naše Země má svoji frekvenci, která je dostatečně vysoká na to, že např. nějaký nejmenovaný vir v přírodě nepřežije.


Tuto frekvenci či naladění člověka často podvědomě vnímáme - v něčí přítomnosti je nám prostě dobře, najednou máme sami lepší náladu, a někdo jiný nás zase táhne k zemi a úplně nás energeticky vysává. To jsme asi zažili všichni.


Jak to souvisí s plodností?

Úplně jednoduše. Nízké vibrace nejsou úplně nakloněné početí. A to je to, co mají rady uvedené v názvu článku společné. Zvýšení vibrací. Ve chvíli, kdy na těhotenství skutečně přestanete myslet, soustředit se na to a stresovat se, si zvýšíte vibrace a ono se zadaří. Stejně tak dovolená - vypadnete z práce, obvyklé stresující rutiny do nového prostředí, kde z vás všechno spadne a uvolníte se = vyšší vibrace. Všechny další a další příběhy mají stejného jmenovatele: "Přestala jsem čekat a nastoupila jsem do práce a bum", "Začali jsme rekonstruovat/stavět...", "Řekli jsme si, že to teda odložíme a najednou jsem byla těhotná".


Jak si zvyšovat vibrace

Hmm, zní to docela logicky, ale jak to mám teda udělat? Je mnoho způsobů, jak na to. Sepsala jsem pro vás ty základní:

  1. Dělejte věci, které vás baví. Ať už se jedná o malování, vaření, sport, úklid, tvoření...cokoli. Cokoli vás pohltí a dělá vám radost, vás i dostává do vyšších vibrací. Čím častěji tam budete, tím líp. Vcelku logická následující rady: omezte činnosti, které vás nebaví.

  2. Rostlinná strava. To, čím krmíme svá těla, není jedno. Je rozdíl, když si dáte řízek z kuřete, který bylo celý život zavřený v příšerných podmínkách, nadopovaný hormonama a nikdy nevidělo slunce či trávu (nejde jen o etiku, ale vážně - co v takovém masu zaživa proudilo za krev a hormony?) anebo si uděláte čočkový karbanátek s jáhlovou kaší, salátkem, naklíčenými mungo fazolemi a napařenou zeleninou. Vhodný jídelníček velmi ovlivňuje to, jak se cítíme. Nemusíme na to jít přes vibrace a ezo teorie, ale už i klasická medicína upozorňuje na důležitost střevního mikrobiomu a jeho propojení s mozkem, nervovým a hormonálním systémem.

  3. Vybírejte si, s kým se stýkáte. Život je příliš krátký, než abyste museli být zdvořilí a slušní a neodmítali návštěvy, brali všechny telefony, z povinnosti volali rodině. Sociální kontakt je mega důležitý, udělejte si to hezký. Zavolejte kámoškám, se kterými to nějak vyšumělo, ale se kterými vám bylo dobře, přestaňte se kontaktovat se známými, který vás vlastně jen serou, nebo ve vás vyvolávají třeba závist. Všímejte si, kdo je vždycky dobře naladěn, kdo je vtipný, kdo vás baví, je pozitivní a nemluví jen o (svých) problémech.

  4. Pobyt v přírodě. Jak jsem řekla, i sama příroda má svou vibraci, a jsme-li jí obklopeni, pozvedává nás tak nějak sama. Vyrazte do lesa, můžete objímat nebo jen obdivovat stromy, sednout si na vyhřátý kámen, poslouchat zpěv ptáků, vnímat sluneční paprsky na své kůži, dýchat čerstvý vzduch, zout si boty a jít chvíli bosky po trávě či hlíně, smočit nohy v potoce, nebo si jen ovlažit obličej, najít blízkou studánku a napít se vody, která je živá a nabitá pozitivní vibrací.

  5. Hoďte zodpovědnost za hlavu. Buďte nezodpovědní a vyzkoušejte si, jaké to je se nestarat. Budete překvapení, jak se to bez vás nepose*e. Spousta lidí to tak má normálně a prochází jim to dlouhodobě, vždycky je totiž jiná cesta, jak se věci mohou zařídit. Nechce se vám vařit? Oznamte to partnerovi, že dnes se musí postarat on. Možná budete překvapená, co v kuchyni vykouzlí, co objedná nebo jaké zbytky v lednici najde. Zkusila jste někdy prostě nejít do práce/ nestihnout termín/ulejt se? Říct šéfovi, že tohle nestíháte/nevíte, co s tím/potřebujete pomoct? Prostě tu starost a zodpovědnost předejte někomu jinému, ať se stará. Tohle samozřejmě není návod pro dlouhodobé fungování (i když v nějakých oblastech by mohl), spíš si takhle občas připomeňte, že ten stres můžete sdílet a že se to bez vás prostě obejde.

  6. Vypněte mysl. Jedno moudro praví: čím větší prostor pro mysl, tím menší prostor pro duši. Uvědomme si, kolik času o něčem přemýšlíme, analyzuje, plánujeme, přehráváme si proběhlé situace. A kolik času skutečně plně vnímáme přítomný okamžik. Co se právě teď děje. Realita je taková, že máme a žijeme jenom "TEĎ". Minulost už byla, tu nezměníme a budoucnost ještě není. Vnímejte, co zažíváte právě teď, používejte všechny svoje smysly - jaké zvuky slyšíte (dupot od sousedů, zpěv ptáků, hudbu z rádia), hmat (hebkost deky, měkkost pohovky, dotek partnerovy ruky), pokochejte se pohledem na trávu, slunce, obraz či květinu, nadechněte se čerstvého vzduchu, vůně z difuzéru a vychutnejte si šálek čaje, kostičku čokolády... Více vnímejte a méně přemýšlejte. Dost to čistí hlavu :-)

  7. Myslete pozitivně. Strašnej blábol, já vim, ale zkuste udělat aspoň malej posun. Zkuste se soustředit na pozitivní témata. Komu to v práci dnes sluší, že dnes svítí sluníčko, že se příroda probouzí, že se vám v práci něco povedlo, že jste měla příjemný sen, dobře jste si pochutnala na obědě. Nekoukejte na zprávy, ani je nečtěte. To je jedna negativní bomba za druhou - důležité informace se k vám dostanou, nebojte. Raději vytáhněte dobrou knihu (doporučuji vynechat válečnou tématiku), dejte si voňavou vanu, upečte si oblíbenou buchtu. Uvědomte si, za co jste vděčná - že jste zdravá, máte ještě maminku s tatínkem, partnera, kterej vás nemlátí, můžete si dopřát, co máte ráda. Je toho tolik, za co můžeme být vděční a místo toho neustále hledáme chyby.

  8. Buďte šťastná. Taková všeobjímající rada na závěr, která souvisí se všemi předchozími. Ale každá si v tom můžeme najít to svoje. Jděte si za svým štěstím bez ohledu na plánování mateřské a kalkulování, jak to vyjde. Neupínejte se zoufale k těhotenství, které zatím není.

Není to tak, že až přijde miminko, budete šťastná. Je to přesně naopak: Jakmile budete šťastná, miminko se přidá.


515 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Kommentare


bottom of page